מאת: יוסי רוזנמן - תושב מודאג

יום רביעי שעת בוקר, תוך שיוסי רוזנמן נח על משכבו בקומה השניה בביתו הפרטי, לפתע נשמע צילצול פעמון בשער גינת ביתו, פעמון שמצלצל כאשר נפתח השער. הוא מסב את מבטו למצלמה ורואה שני אנשים רעולי פנים מסתובבים בחצר ביתו. וכך הוא מתאר את השתלשלות הארוע:

אני מוציא את האקדח שברשותי ומחייג למשטרה. השוטר איתי על הקו, אני מתאר לו על המתרחש, את לבוש החשודים ואת אשר קורה בחצר האחורית של ביתי. מכיוון שהדלת היא דלת זכוכית עם סורג, אני יכול לצפות ולראות את החשודים בעת ביצוע מזימתם. וכך אני מתאר:


״הרגע נראו שני רעולי פנים לבושים במעיל שחור מנפצים את מנעול שער חצר ביתי וניגשים לדלת הבית ביציאה לגינה. האחד משגיח ואילו השני מנסה לפתוחאת הדלת. בחזית הבית ממתין אדם בתוך מכונית סקודה לבנה״.


תוך שאני משוחח עם השוטר בקו הטלפון, אני מודיע לו שאני דורך את הנשק שנמצא ברשותי ואם יכנסו, אני יורה.
השוטר מנסה להרגיע ולומר לי שהמשטרה כבר בעיצומו של תהליך עיקוף השכונה ומבקש ממני שלא להשתמש בנשק.

יתכן שהחשודים חשו במתרחש משום לפתע אני רואה שהם עוזבים הכל וקופצים מעל הגדר, האחד פותח בריצה והשני נכנס למכונית שמסתלקת מהמקום.
בינתיים מגיעים השוטרים ופותחים בסריקות תוך שהם רואים את פריצת השער והכנת דרכי המילוט שהכינו החשודים.

לפני שנתיים בדיוק חוויתי פריצה בביתי, נראה שבאותה שיטה בדיוק. אז לא הייתי בבית וזה צלח להם. מאז הוספתי אמצעי מיגון כמו בריחים, אזעקה משופרת ופעמונים לכל דלת. פעמון שהסב את תשומת ליבי להבחין מיד בפריצה בשער החצר ולהפנות מבטי למצלמה ובכך לראות את הנעשה.

אני שמח שנגמר כך!
בכל זאת כגימלאי שחי ביבנה אני מוטרד! מוטרד מעצם העובדה שבעיר יבנה וברחוב שלי בפרט רחוב תלתן נעשות פריצות כמעט מידי יום ולא נראה פתרון לתופעה. העיריה גובה מתושבי העיר בכל חודש דמי שמירה ואני שואל על מה בדיוק?


בנוסף אני שואל: מה היה קורה אילו הייתי משתמש באקדח שברשותי ופוגע בחשודים? - אני מניח שהייתי נעצר ומייד.

אני פונה לראש העיר מר צבי גוב ארי לעשות משהו בנדון. לא יתכן שביתנו מבצרנו יהיה הפקר ואנו כתושבי העיר, לצד עיר משגשגת ופורחת, נחוש מאויימים וחסרי ביטחון,
ונמשיך לקבל הודעות ממשטרת ישראל כמו:
פנייתך למוקד 100 טופלה ע"י המשטרה, לשירותך בכל עת משטרת ישראל.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו