העיר יבנה ממשיכה בעלייה המתמדת בכל הנוגע לאזרחות טובה וכעיר שבדרך כלל שולחת את מיטב בניה לצבא, בשנתון 1996 נרשמה עלייה של 14 מקומות ועלתה למקום ה-4 במדינה. בצה"ל פרסמו היום את נתוני הגיוס והשירות בערי ישראל, בחתך אזורי, נכון לחודש דצמבר 2017. הנתונים כוללים את הערים המובילות בדירוג הארצי עבור גברים ונשים, הערים בעלות העלייה המשמעותית ביותר, דירוג המועצות המקומיות והאזוריות ודירוג בתי הספר המובילים. 

על פי הנתונים יבנה נמצאת במקום הרביעי הארצי, ברשימת הערים בעלות שיעור הגיוס הגבוה ביותר, עם 90.2% מתגייסים. מבחינת אחוז הגברים המתגייסים זינקה העיר מהמקום ה-22 שנה שעברה למקום 8 השנה, עלייה של 14 מקומות והוא עומד על 90.2%, מתוכם 46.8% מיצוי ללוחמה ו-4.8% מיצוי לקצונה. אחוז הנשים המתגייסות עומד על 68.4%, מתוכן 8.9% מיצוי קצונה. 

ראש העיר, צבי גוב-ארי אמר כי: "מערכת החינוך ביבנה מכשירה את בוגריה לתרומה למדינה ושירות משמעותי. השירות הצבאי אינו דבר של מה בכך, כאשר ישנם הבוחרים להתחמק מחובה זו ואחרים המוכנים לתת את הכל ולשאת בעול מתוך הכרה כי בלעדי כך לא נוכל להבטיח את בטחונה והישרדותה של מדינת ישראל".

עוד הוסיף ראש העיר כי "בשנים האחרונות מושקעים משאבים רבים בקיום פעילויות ערכיות והכנת בוגרי העיר לשירות ולהתמודדות עם אתגרי המאה ה-21 ברמה האקדמית".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו