לפני 12 שנים זעזע את יבנה המקרה הנורא בו ניב אברהם בן ה-15 ירה בעצמו למוות בבית הוריו, זאת לאחר שקיבל לידיו שלא כדין צו פינוי בעקבות חוב של 19 אלף שקלים שנופח. בעקבות המקרה, הוריו הגישו תביעת ענק נגד בנק הפועלים ע"ס של 20 מיליון שקלים ב-2009.

 

לאחר הליך משפטי שנמשך כ- 8 שנים, הגיע אתמול (שני) הסכם הפשרה לפיו המשפחה תפוצה בכ-800 אלף שקלים שיחולקו בין בנק הפועלים (20%), עו"ד שלמה ובר (30%), גרשון דקר (30%) ומדינת ישראל (20%).

עו''ד גיל איכבאום"אין לי ספק שאם היינו ממשיכים להילחם, הסכום יכול היה להיות הרבה יותר גדול ומשמעותי", אמר ליבנה-נט עו"ד גיל איכבאום המייצג את המשפחה, "אבל זה היה כרוך בעדויות של בני המשפחה והליך קשה וכואב ומבחינת כל מה שהם עברו עדיף היה מבחינתם שזה ייגמר, גם אם בסכום נמוך יותר. הם רצו לסיים את הפשרה גם כדי שיעבור מסר וגורמים בהוצאה לפועל יבינו שגם לחייבים יש זכויות ואי אפשר לרמוס אנשים.

"שום פיצוי ושום סכום לא יחזיר להורים את היקר מכל שאיבדו - בנם ניב ז"ל, אבל כעת כשההליך המשפטי נסגר, יש פה מסר מאוד חשוב לכל העוסקים בהליכי הוצל"פ - בנקים, נושים וזוכים, כונסי נכסים, קבלני הוצל"פ, וכן! בפירוש גם מדינת ישראל - רשות האכיפה והגביה, שחייבת לפקח ולהקפיד הקפדה יתרה, כי אלו הפועלים תחתיה, לרבות בעלי תפקידים, יפעלו בהתאם לחוק ויקפידו כל זכויות ה"חייבים", כי במדינה מתוקנת גם לחייבים יש זכויות, ולא ייתכן שתחת הדגל של "הליכי גביה", וביצוע פעולות שלא כדין, יביא הדבר לכך שאנשים שהסתבכו, וחלילה וחס - ילדיהם שחזו בנקיטת הליכים או שנמסרו להם צווים רשמיים - יאבדו כל תקווה, כפי שקרה במקרה זה, ויפגעו בעצמם".

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו