אלי אלוש, מנהל רשת המתנ"סים ביבנה

"מבקש סליחה ממשפחתי על כך שאני לא מספיק משקיע בהם כי רוב זמני אני בעבודה ועלכך שבחגים במקום לטייל ולהיות יחד בדרך כלל מפיק פסטיבלים".

מירי וזאני, בעלת בית הטבע שורשים

"צריכה לבקש סליחה מהילדים שלי. כאמא שעובדת עצמאית, שעות הפנאי שלהם לא תמיד מקבילות לשעות שלי. עשיתי הרבה ויתורים למענם אך עדיין הם אלו שצריכים גם להיות בצד המוותר ולבוא לקראת העבודה שלי, אז תודה לכם ילדים שלי וסליחה".

יניב אנג'ל (יניב המגניב),כוכב ילדים

"השנה אבקש סליחה מהבת שלי אמילי, שלמרות שאני שולט בכל הבובות שלה ואני בקשרים טובים איתם, אני מבריז באלגנטיות כל פעם משעת התה עם הבובות ומוצא את עצמי עם הבן משחק בפלייסטיישן".

זהבה אלימלך, יו"ר נעמת מרחב אשדוד יבנה

"יום כיפור הוא בעיני יום המודעות הראשון בהיסטוריה שלנו ובו אני מבקשת סליחה מעצמי, על כל הפעמים שנזפתי בי, שהעדפתי רצונם של אחרים על פני ושלא אהבתי אותי דיי, אזיי סליחה!סלחתי לך".

יוסי זוזוט, מנהל מקצועי מחלקת הנוער

"מבורא עולם, שנותן לנו את כל הטוב ואנחנו משתדלים אבל לא מספיקים להחזיר אפילו גרגיר אחד מהטוב שהוא נותן. וחוץ מזה, יש אנשים שצריכים לבקש ממני סליחה, אבל אני סולח ומוחל לכולם. שיהיה חג שמח למחלקת הנוער מכבי יבנה ובכלל לכל תושבי יבנה שנה טובה וגמר חתימה טובה". 

חיים אזולאי, מנהל מחלקת הכדורגל

"אני מבקש סליחה מהמשפחה שלי, אישתי והילדים. על זה שאני לא מבלה איתם מספיק".

רונן איטח, מאמן קבוצת הנוער

"אני מבקש סליחה מהמשפחה שלי, על שאני לא נמצא איתם מספיק זמן לאורך השנה ומבורא עולם".

נחום לנגסם, מנהל היכל התרבות

"אני מבקש סליחה מכל אותם אנשים שרצו להגיע למופעים המתקיימים בהיכל התרבות יבנה ולצערנו נאלצנו לבשר להם שכל הכרטיסים אזלו".

שחר סימנה, חבר מועצת העיר

"אני מבקש סליחה ומחילה מכל אחד שהרגיש נפגע ממני. במיוחד אני מבקש סליחה מאנשים שהייתה להם בעיה, פנו אליי ולא נתתי להם מענה מיד. מתנצל ומצטער ובעתיד אעשה מאמצים במידת האפשר. גמר חתימה טובה לכל התושבים".

רועי גבאי, חבר מועצת העיר

"יש אנשים יקרים לליבי שנמצאים בסכסוך כבר זמן ממושך. היו לי מספר ניסיונות לגשר, אך העובדה שהסכסוך עדיין נמשך מעידה על כך שלא ניסיתי מספיק. מה עוד שככל שהזמן עובר הקרע בד"כ מעמיק והמחיצה שכל אחד בונה לו הולכת וגדלה. סליחה היא דבר אישי ועל כן אני משתדל לומר את שעל ליבי, פנים אל פנים. עם זאת, אני בוחר לשתף את תחושותיי מאחר ואני יודע שאנחנו כחברה עדים, לעיתים קרובות, לסכסוכים שבין חברים/מכרים שלנו ולא עושים מספיק על מנת לסייע ולהביא לסיום הסכסוך. אני מאחל שנדע לזהות מקרים אלו ונוסיף אהבת חינם וטוב בסביבתנו, לא לשקוט במקום שבכוחנו לשנות. גם במחיר אישי. לנסות ולנפץ את חומות ומחיצות שהצדדים השונים בונים. אם כולנו נפעל לטובת העניין, נגלה את הטוב והיפה שבצד השני ונביא לסביבה נעימה יותר, עבורנו, עבור חברינו ומשפחותינו". 

משה חזות, חבר מועצת העיר

"יום כיפור בשבילי זה יום סיכום של חשבון הנפש השנתי. אני לא מאמין בחשבון נפש של פעם בשנה,אלא בחשבון נפש יום יומי, צריך לבדוק כל הזמן את המעשים, האם אני יותר טוב מאתמול? ואיך צריך להשתפר מחר. כולם צריכים לעשות חשבון נפש עם עצמם, ״מותר האדם מן הבהמה״ רק בזכות המחשבה. לכן כולנו צריכים לחשוב להשתפר ומי שפגע צריך לבקש סליחה. הכיפור הזה אני מרגיש צורך עז לבקש סליחה מההורים שלי מרים ויעקב חזות זיכרם לברכה מנוחתם עדן, מרגיש שלא עשיתי מספיק לכבדם. אני רוצה לאחל למשפחתי, לחבריי, לתושבי העירולכל בית ישראל שבשעת רצון יפתחו שערי אהבה ואחווה, שלום ורעות. גמר חתימה טובה".

ראש העיר, צבי גוב ארי

האם יש מישהו אשר פגע בך בעבר ואתה סבור כי ראוי כי יבקש את סליחתך?

"גורמים שבעיני אינם ראויים לא יכולים לפגוע בי ועל כן איני חש עצמי פגוע ואיני זקוק לבקשות סליחה".

האם יש מישהו אשר ממנו אתה מעוניין לבקש סליחה?

"אינני סבור שבקשת סליחה פעם בשנה אמורה למחוק עוול שנעשה. אני מעדיף להיות בחזקת האיש שעשה טעות וצריך לשלם במידה ואכן אני כזה. ארצה לאחל גמר חתימה טובה וחג סוכות שמח לכל תושבי העיר ובני משפחותיהם ולאחל לכולנו כי השנה הבאה תתאפיין בשילוב ידיים, בסיוע הדדי וביתר מודעות למצוקת החלשים ויתר חמלה לאלה אשר זקוקים לה".

רונית ארנפרוינד, חברת מועצת העיר

"יום כיפור אינו היום היחידי שאני בוחנת היכן טעיתי ובוודאי היכן הייתה אפשרות שמישהו/י נפגע/ה ממני. כל אחת/ד חייב לנהוג בקשב ורגישות יום יום מול בני/ות  שיחו/ה. בבגרותי למדתי להכיר שכולנו בלי אנוש הגם אם הכוונות טובות, לעיתים מבלי משים וכוונת תחילה ויתכן בחוסר רגישות, התייחסות שלנו עלולה  להביא לידי פגיעה לאיש/ה שמולנו. כשאני מזהה שכך הם פני הדברים, מיד ובמקום מבקשת ל"תקן" את הדברים ולבקש סליחה. לעיתים בזמן שאני נוסעת מהמשרד לבית, בסוף היום, מעבירה בראשי אירועים שקרו במרוצת היום וכשיש לי חשש ולו הקל שבקלים, שאולי בפרספקטיבה מחשבתית, שמישהו/י , לא הבין אותי כראוי, או חס וחלילה יש חשש שמשהו ניפגע/ה, מיד יוצרת קשר להבהיר את הדברים. 

הסליחה שאני מבקשת עכשיו לבקש ביום הקרב הזה, הוא ממני לעצמי. רוצה להיות מסוגלת לסלוח לעצמי מתוך הכלה, קבלה, סלחנות ואמפתיה על היותי בסך הכל בת אנוש עם חולשות אנושיות, הייתי רוצה לא לדון אותי בחומרה רבה מידי, בדרישה פנימית תובענית מידי, לעיתים קרובות מידי. הסליחה הפנימית, האישית לעיתים מאפשרת ומשחררת תקיעות של כעס ותיסכול פנימי, מותר לכל אחת/ד מאיתנו לזכור שאנחנו יצוריים אנושיים עם חולשות ונכון שנכיר בהם ומעט נכיל גם את עצמנו, בהחלט מתוך רצון תמידי לשפר ולהמשיך לגדול פנימה וכשזה וכשהמודעות והתובנות הללו מתקיימות בכל אחת/ד מאיתנו, החמלה והסליחה מקרינה גם לסביבה הקרובה ובכלל לקבלת ההחלטות.

סליחה נוספת שאני מבקשת, היא בהמשך שלי לעזור לתושבים - ביומיום אני עמוסה בפניות של תושבים על עוולות ואטימות לב שעמהם הם נפגשים ברשות המקומית ובכלל מול רשויות נוספות. הסליחה בהקשר הזה שאני מבקשת הינה מהתושבים שלא הצלחתי לקדם את הפתרון הרצוי עבורם לאחר שעברו מסכת בעיתית ואפילו קשה מול הרשות ולא קיבלו מענה מול האטימות הבירוקרטית ולעיתים גרוע מזה. אלא שלצערי מתוך היותי חברת מועצה בהתנדבות, הסמכות לצערי אינה בידי והמאבקים שאני נדרשת לעשות בעבור התעמרות בפרט ו/או מקבץ תושבים , בנושאים מגוונים, לעיתים מתנהלת מול נוקשות, חוסר גמישות וחמלה לצרכיו/ה של התושב/ת של/ו ושל ילדיה/ו. אני מבקשת על כך סליחה שככל שאני יכולה וידי משגת עושה ככל יכולתי, אלא שכאמור הסמכות וההחלטה לעיתים נגועה בכוחנות ושתלטנות ועל כך אני מצרה.

מאחלת לכל תושבי יבנה, כי נדע להקשיב זו לזה וכי נכיר באנושיותנו, בריאות ואהבה לכלום, בכל מקום כל השנה. גמר חתימה טובה.

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו