כחלק מפעילותה המשפטית הנרחבת של עוה"ד רעות שדה, עוה"ד רעות שדה נוהגת לייצג לקוחות בתיקי גירושין וכן בהליכי כינוס נכסים של נכסים שנרכשו במשותף במהלך שנות הנישואין.

בהתאם, אל משרדה של עוה"ד רעות שדה הגיעה אישה בשנות החמישים לחייה והחלה לגולל את סיפורה בפניה:

הלקוחה נשואה בפעם שלישית ואם לשלושה ילדים. במהלך הליכי הגירושין של הנישואין הראשונים, בני הזוג ערכו הסכם גירושין אשר כלל את נושא חלוקת הרכוש. הגירושין וההסכם שאושר על ידי בית הדין הרבני נערכו לפני כ- 25 שנה.

יצוין כי, באותה עת, תיעוד התיקים לא נעשה בצורה ממוחשבת ולכן ברשות האישה נותרו עותקים של המסמכים מאותו תיק גירושין- שלא נשמרו היטב על ידה.

במהלך הנישואין הראשונים של הלקוחה, בני הזוג לשעבר רכשו במשותף דירה להשקעה. כחלק מהסכם הגירושין, הוסכם על בני הזוג כי, אותה הדירה לא תימכר בעשרים שנה הבאות, בכדי שהשווי שלה יעלה. במרוצת השנים בני הזוג השכירו את הדירה ודמי השכירות נחלקו בניהם שווה בשווה.

בחלוף עשרים שנה, רצתה הלקוחה לפעול על פי ההסכם ביחס לדירה ולמכור אותה.

בשלב זה פנתה הלקוחה לעוה"ד רעות שדה, בכדי שזו תסייע לה לאכוף את הסכם הגירושין.

עוה"ד רעות שדה הקשיבה בקשב רב ללקוחה, עיינה במסמכי התיק (שלא היו במצב טוב בלשון המעטה) והחליטה כי, יש לפעול במהרה לקבלת המסמכים מתיק בית הדין הרבני. המשימה לא הייתה פשוטה, אך עוה"ד רעות שדה קיבלה לידיה את המסמכים כהוויתם והמשיכה לפעול בתיק.

עוה"ד רעות שדה הגישה לבית הדין הנכבד בקשה לאכיפת הסכם בה הסבירה לבית הדין כי, בחלוף הזמן יש להורות על מכירת הדירה. חשוב לציין כי, אותו הסכם הכיל סעיף הקובע כי, באם אחד מן הצדדים יתנגד למכירה, ימונה על ידי בית הדין הרבני כונס נכסים.

מהו בעצם הליך כינוס נכסים? כינוס נכסים הוא הליך משפטי הכולל תפיסת נכס ושליטה בו כך שניתן יהיה להיפרע ממנו.

בהמשך, הגבר נטל ייצוג משפטי והגיש לבית הדין הרבני תגובה לבקשת האישה בה הביע סירוב נחרץ למכירת הדירה בטענה שמבחינת המצב בשוק הדירות, כעת זה לא הזמן הנכון למכירת הדירה וניסה לשכנע את בית הדין הנכבד שדמי השכירות אותם חולקים הצדדים הינם תקבול חודשי המאפשר לשני הצדדים לחיות ברווחה.

ואולם, עוה"ד רעות שדה הסבירה לבית הדין כי, מסיבות בריאותית האישה נזקקת לסכום כסף גדול לתשלום עבור ניתוח פרטי, ומלבד מכירת הדירה אין לה כל דרך להשיג את אותו סכום.

לאחר שני דיונים והגשת כתבי טענות נוספים, יצא תחת ידיו של בית הדין הרבני פסק דין המורה על מכירת דירה והורה על מינויה של עורכת הדין שדה ככונסת נכסים.

לבסוף, לאחר שעוה"ד רעות שדה מילאה את תפקידה הן כעורכת דין בתיק והן ככונסת נכסים, הדירה נמכרה בסכום מכובד והכסף שנתקבל מן המכירה חולק שווה בשווה בין הצדדים, כפי שהורה הסכם הגירושין. בנוסף, הלקוחה עברה את הניתוח בהצלחה רבה.

עוה"ד רעות שדה: "שמחתי לעזור לאותה אישה אשר הייתה זקוקה לכספים במהירות לאור מצבה הבריאותי. אני מאושרת שבית הדין הרבני השכיל לעשות והורה על אכיפת ההסכם ככתבו וכלשונו, שכן זו הייתה כוונת הצדדים בעת שחתמו על ההסכם. כל תוצאה אחרת הייתה לא צודקת בנסיבות העניין.".

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו