אליצור יבנה ממשיכה בקו של השנה האחרונה, ובונה סגל על זהות מקומית יבנאית. זה הקו שהמועדון החליט ללכת בו בכל הכוח והמאמן אוהד יתום בבר הצהיר על כך מספר פעמים, כאשר כעת העולה הטרייה ללאומית לא מתכוונת לשנות את הקו המנחה שלה בעקבות ההצלחה.

לא פחות משישה שחקנים מקומיים יהיו השנה בסגל הקבוצה, כאשר כולם היו שותפים לעליית ליגה המרשימה בעונה האחרונה. חמישה מהם הם בוגרי מחלקת הנוער של המועדון, יוני דויד, יובל רחמילביץ, אמיר בורסוק, עמית פרז ועדן דוידסקו, אליהם מצטרף הסנטר הוותיק, שחקן הנשמה של המועדון, ניסים טויטו.

ביבנה בחרו לייצר המשכיות מהעונה הקודמת עם השחקנים הצעירים והמרכזיים שעזרו לה רבות לעלות ליגה. עידן רג'ואן שצבר נסיון רב בעונה שלישית בקבוצה ואופק מלכה ימשיכו עם הקבוצה בליגה הלאומית. אל סגל הקבוצה יצטרפו בהמשך עוד שני שחקני חיזוק ישראלים.

בינתיים, השבוע הקבוצה צירפה את הזרים ג'רמיין ג'ורדן ואדום ז'קו, כאשר ג'רמין ג'ורדן, 31, 1.98 מ', אמריקאי בעל נסיון מוכח, משחק בישראל ב-3 השנים האחרונות, סיים השנה במקום הראשון בליגה הלאומית במדד היעילות ומלך הריבאונד של הליגה. ג'ורדן בעל ניסיון מוכח בליגה עם מספרים מצויינים, נחשב לשחקן התקפה נהדר, מעופף לדאנקים ונותן שואו לקהל. שומר מצוין, חכם, בעל יכולת מגוונת בהתקפה. ג'ורדן חתם ביבנה באמצעות סוכנו אביעד גרוניך.

הזר השני שחתם ביבנה הוא האמריקאי אדום ז'קו, בן 23, 2.01 מ'. מדובר בשחקן צעיר,ע, ששיחק בשנה שעברה בקבוצת בני הרצליה מליגת העל, עד שהוחלף באמצע העונה עם שינוי קונספציה בקבוצה. ז'קו גילה יכולת טובה ביורוקאפ, שחקן מהיר שרץ את המגרש, מנתר לדאנקים , שחקן פיק אנד רול מצויין ובעל קליעה טובה מחצי מרחק. השחקן הצטרף ליבנה באמצעות סוכנו יהודה ברד, דרך יוסי גאייר.

אוהד יתום, מאמן הקבוצה, התייחס להחתמות החדשות: ״מדובר בשני שחקנים טובים מאוד מקצועית, וגם עם אופי מצויין, רעבים להצלחה, שיעזרו לנו השנה להיות קבוצה אטרקטיבית שמציגה כדורסל שמח ומהיר, אין לי ספק שהקהל יהנה משני שחקנים אטרקטיביים במיוחד".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו