אל משרדה של עוה"ד רעות שדה הגיעה אישה בשנות השלושים לחייה והחלה לגולל את סיפורה בפניה:

הלקוחה, נשואה למעלה מעשור ואם לחמישה ילדים מקסימים. לאורך השנים יחסי בני הזוג ידעו עליות ומורדות, ואולם בתקופה האחרונה מורדות היו מנת חלקה, כשהבעל לא עבד ולא לקח כל חלק בכלכלת הבית והתעלם מקיומה של הלקוחה ומצרכי הילדים והמשפחה. לדברי הלקוחה, השניים לא הצליחו להחליף מילה מבלי שהאירוע הפך למריבה בת שעות ארוכות.

על אף התדרדרות היחסים, הלקוחה הייתה עשתה כל שביכולתה בכדי לפייס את הבעל. למרות העובדה שהבעל לא תמך בה ובמשפחתם, כלכלית או נפשית, וכתוצאה מכך הלקוחה עבדה מבוקר עד לילה בכדי לפרנס את משפחתה, היא לא הרימה ידיים ובישלה לו מידי יום מטעמים המועדפים עליו, כיבסה בגדיו ונשאה  בכל נטל הבית לבדה. יתרה מכך, הלקוחה אף ניסתה להפתיע את בעלה, כשלאחרונה הזמינה בעבורם חופשה זוגית, אך הבעל סירב לצאת לחופשה באומרו "איתך אני לא יוצא לשום מקום, חבל על הזמן שלי" ודרש שתבטל את החופשה ותישא בעלויות כספי הביטול.

מספר שבועות לאחר מכן, קיבלה הלקוחה מכתב המודיע לה כי, הבעל הגיש תביעה לגירושין בבית הדין הרבני.

הלקוחה אשר הופתעה מההודעה המצערת, שכן למרות התדרדרות היחסים, אהבה את הבעל עד מאוד, פעלה על פי הוראות החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה (הוראת שעה), תשע"ה-2014 והגישה לבית הדין הרבני בקשה ליישוב סכסוך, לאורה זומנו בני הזוג לפגישה ביחידת הסיוע, במטרה לפתור את הסכסוך המשפחתי בדרכי שלום.

ואולם, לצערה של הלקוחה, הצדדים לא הגיעו להסכמות, והלקוחה הבינה ששאיפותיה להשכין שלום בית לא יתממשו.

בשלב זה הגיעה הלקוחה למשרדה של עוה"ד רעות שדה. עוה"ד רעות שדה האזינה לסיפורה, עיינה בשלל המסמכים, נטלה ייצוג בתיק וניגשה מיד לעבודה.

עוה"ד רעות שדה הגישה תביעה לשלום בית ולפסיקת מזונות אישה וילדים זמניים  המסתכמים בסך של 7,000 ₪ בעבורה ובעבור חמשת ילדיה, בכדי שלקוחתה תוכל להתקיים ולקיים ילדיה, עד לפתרון הסכסוך, בין אם בדרך של גירושין ובין אם בדרך של שלום בית.

הבעל בתגובה טען שאין הוא מעוניין בשלום בית והוא נחוש בעמדתו להתגרש וכי, אין לו יכולת לשלם כל סכום כיוון שאינו עובד.

לאור האמור, נתן בית הדין הרבני החלטה כי, מדובר בחמישה ילדים הצריכים לאכול ולהתקיים וחרף העובדה כי הבעל אינו עובד כרגע, עליו לשלם מזונות זמניים בסך 5,500 ₪.

ואולם, הבעל התעלם מקביעתו של בית הדין ולא העביר לידי הלקוחה ולו פרוטה אחת! עקב כך, הלקוחה התקשתה עד מאוד לזון את ילדיה באופן הבסיסי ביותר, כשהיא נושאת בכל הוצאות הבית השוטפות ובתשלום צהרונים לילדיה, תשלום מחויב המציאות לאור העובדה שהלקוחה עובדת ברוב שעות היום ואין מי שיטפל בילדיה.

עוה"ד רעות שדה, הגישה בקשה למתן צו עיכוב יציאה מהארץ כנגד הבעל, מתוך חשש כי הבעל יטוס לבן משפחתו המתגורר בחו"ל, עמו הידק יחסים לאחרונה, וימנע מלשוב, ובכך יתחמק מתשלום חובותיו. בית הדין נעתר לבקשה והוציא צו עיכוב יציאה מהארץ כנגד הבעל במעמד צד אחד.

הבעל בתגובה, ביקש לבטל את הצו, ובית הדין זימן את הצדדים לדיון בהול בנושא צו העיכוב יציאה מהארץ.

בטרם החל הדיון, ב"כ הצדדים פעלו לפתרון הסכסוך בדרכי נועם, דבר שלשמחת עוה"ד רעות שדה הוביל להסכמות אשר קיבלו תוקף של פסק דין, על פיהן, הצו לעיכוב יציאה מן הארץ יבוטל בכפוף לתשלום חוב המזונות וכן לתשלום מלוא סכום הכתובה, סך של 50,000 ₪ לטובת הלקוחה.

עוה"ד רעות שדה: "אף ילד אשר לו הורים בריאים המסוגלים לעבוד לא צריך להישאר רעב! שמחתי לעמוד לשירותיה של הלקוחה, לעמוד על זכויותיה ולסייע לה לדאוג לרווחת ילדיה ולאפשר לה להתקיים בכבוד מבלי שנושאת בכל העול הכלכלי לבדה. זה המקום לשוב ולהדגיש כי, כתובה הינה חוזה מחייב!"

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו