לראשונה' קבוצות כדורשת מהארץ ומהעולם ייקחו חלק באירועי המכביה, ביניהם גם נבחרת מהעיר יבנה. המכביה תתקיים בין התאריכים 4-18 ביולי, ותארח כ-10,000 ספורטאים וכ-22,000 חובבי ספורט נוספים, שיגיעו מלמעלה מ-80 מדינות. טקס הפתיחה יתקיים באצטדיון טדי בירושלים והשנה האירוע יהיה בסימן 50 שנה לאיחוד ירושלים. כ-45 קבוצות כדורשת בלבד מרחבי הארץ והעולם נבחרו לקחת חלק בטורניר הבינלאומי, ביניהם, כאמור, גם נבחרת הכדורשת מהעיר יבנה. 

בשנים האחרונות עולה וצומח ענף ספורט הנחשב לספורט הנשים המוביל בארץ – כדורשת. גם בעיר יבנה פועלות קבוצות במסגרת המחלקה לספורט בניהולו של שאול דוד ואיגוד הכדורשת. הקבוצה הוקמה לפני כחמש שנים בתמיכתו ובעידודו של ראש העיר, צבי גוב-ארי ובהדרכתו של המאמן יוחנן פלד ז"ל. הפופולאריות של ספורט הכדורשת והפצתו משכו את תשומת הלב של מכבי ישראל ואלה הביאו את ראשי המכביה להכריז עליו כספורט שיקיים באירוע טורניר "בסימן המכביה". במשחקי המכביה ישתתפו שלוש קבוצות שיגיעו מבוסטון, אטלנטה וסן חוזה שבקליפורניה.

סגל השחקניות של נבחרת יבנה: סיגל בר-ציון (קפטנית), יעל חדד, יעל לוי כוכב, ליאת חבושה, מטי גניש, מירי דוק, שחר ביידר, מירי חיימוביץ, חיה סיני, מירב בן אדיבה, תהילה שבי, שרון מגד, חלי פרידמן, מאיה רפאלי. מאמן הקבוצה: מאיר לוי

ראש העיר, צבי גוב-ארי תומך בענף הכדורשת הקצה לטובת האימונים והמשחקים אולם ספורט חדיש וממוזג (אולם ביה"ס רבין) וכן ציוד מקצועי בשווי של עשרות אלפי שקלים. גוב-ארי אמר השבוע כי: "השתתפות נבחרת העיר במכביה היא צעד נוסף לקידום הספורט ויעד שהצבנו לעצמנו בפיתוח הספורט הנשי בעיר. אני שמח על המספר ההולך וגובר של נשים ביבנה, הן בכדורשת והן בענפי ספורט נוספים. אנו פועלים להמשיך ולהגדיל את כמות הנשים שעוסקות בספורט עממי ותחרותי והייתי רוצה שבשנים הקרובות נראה יותר נשים ונערות שבוחרות בספורט כדרך חיים". 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו