צילום: דוד פלדמן

"אני והפרטנר שלי הוכחנו שישראל על המפה ברמה הגבוהה ביותר, עם מקום שני מאוד מכובד", כתב רון בן ישי בפוסט בפייסבוק לאחר שסיים במקום השני באליפות העולם בפוצ'יוולי, משחק כדורגל החופים שצובר תאוצה בשנים האחרונות: "הרבה כח רצון והרבה נחישות הראו לי שאפשר להגשים את החלומות וליצור מיד שאיפות חדשות".

רון בן ישי בן ה-23 משחק פוצ'יוולי מזה שנתיים ומתכוון להמשיך ולהתקדם ככל שיעבור הזמן. "כשנכנסתי לעניינים, לא לפני הרבה זמן, הצלחתי להשתלב עם כולם ובשלב מסוים השחקן הטוב בארץ, אמיר זוהר, דיי התחברנו והוא אמר לי 'בוא תשחק איתי יחד' – השאר היסטוריה. הוא פנה אליי לפני ארבעה חודשים, אנחנו חברים ואמרנו בוא נלך על זה ביחד. אנחנו מתאמנים כל יום בשביל הטורניר הזה ובסוף באנו ועשינו את הבלתי ייאמן".

צילום: פרנסיסקו דיסטסיו

לא האמנתם שתגיעו למקום השני?

"לא. בטח לא כשיש לך קבוצות שהן אלופות אירופה וקבוצות מברזיל ופרגוואי. נראה לי שזה הספורט המושלם לישראלים. כולם אוהבים כדורגל, כולם אוהבים להיות בים, הרבה אלמנטים וירטואוזים, ספורט קליל, ללכת לים עם בירה. זה מתחבר ביחד ויש פה סצנה מאוד גדולה בארץ ביחס לאירופה. סיימנו שני, תשמע לא ציפינו, היה טירוף. פרסים שווים והרבה כסף, ולפני שאני טס לברזיל זה הכל התחבר ביחד".

רון ייסע לברזיל לתחרות מקומית, כאשר הוא ואמיר זוהר הוזמנו כאורחים מישראל בטורניר שבו תהיה ככל הנראה רמה גבוהה שכן ברזיל היא בירת הפוצ'יוולי ונחשבת למדינה עם השחקנים הטובים ביותר בעולם.

סימנת מטרה בתחום הזה?

"זה אולי להיות נאיבי, אבל אני מבחינתי רוצה להיות השחקן הכי טוב בעולם. זה ספורט שהוא בהתקדמות, ואפילו הגיע גם לאולימפיאדה. השאיפה היא להיות בטוקיו 2020".

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו