|
המייל האדום
|
05 אוגוסט 2020 / 22:34

הואשם בניסיון הצתת פלסטינים: "נמאס לי מהם"ביום שלישי שעבר הגיע איגור קפלון לשביל שמוביל למחסן באזור התעשייה ביבנה בו שהו שמונה מתלוננים, כולם ממוצא ערבי. הנאשם נטל אבן, זרק אותה לעבר המחסן, איים עליהם וקילל אותם. הוא מילא בקבוק בבנזין, הניח בתוכו סמרטוט - אך שוטרים שהוזעקו למקום מנעו ממנו להשליך את בקבוק התבערה

צילום יוסי זמיר פלאש 90פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד איגור קפלון, צעיר בן 26 מרחובות, בגין ניסיון הצתה במטרה לפגוע בבני אדם, איומים ממניע גזעני וריבוי עבירות איומים.

לפי כתב האישום, שהוגש בידי עו"ד הינד נאבלסי, במחסן באזור התעשייה ביבנה שהו שמונה מתלוננים, כולם ממוצא ערבי, אשר שהו במקום עם אישורי עבודה ואישורי לינה. במכבסה בסמוך למחסן שהה אדם נוסף. בתאריך 14.02.17 בלילה הגיע הנאשם לקדמת השביל המוביל למחסן ולמכבסה, ביודעו כי שם שוהים המתלוננים וביודעו את מוצאם הערבי. הנאשם נטל אבן, זרק אותה לעבר המחסן וצעק לעבר המתלוננים לצאת החוצה, איים עליהם וקילל אותם. הנאשם פנה לעבר דלת המכבסה, השליך אבנים ואיים על האדם ששהה במקום באומרו "אתה מעסיק ערבים תצא החוצה", ואותו אדם דיווח למשטרה על המתרחש. הנאשם המשיך ואיים על המתלוננים באומרו "אל תצאו, אני אשרוף אתכם פה, אני הולך להביא דלק" ועזב את המקום.

הנאשם מילא בקבוק ריק בבנזין, הניח חתיכת סמרטוט בתוך הבקבוק והחזיק בידו מצית. לאחר מכן, פנה לחזור למחסן על מנת לפגוע במתלוננים. בשלב זה, שני שוטרים הבחינו בנאשם כשהוא צועק, מחזיק בידיו בקבוק תבערה ומצית, ויצאו מהניידת לעברו. אחד השוטרים ניגש לנאשם ושוחח עמו, הנאשם השיב ואיים בפגיעה במתלוננים באופן שישרוף ערבים כי נמאס לו מהם. בתגובה, ביקש השוטר מהנאשם להניח את הבקבוק ואת המצית, הנאשם נענה לבקשתו וביקש מהשוטר שיפעל למעצרם של המתלוננים. השוטר התקרב לנאשם, אשר נדף ממנו ריח חזק של אלכוהול, אזק את ידיו  ולאחר מכן הוביל אותו לתא המעוכבים בניידת. במהלך הובלתו לכיוון תחנת המשטרה, השתולל הנאשם בניידת ואיים להכות כל מי שינסה לעצור אותו או לגעת בו. הוא אף איים על שוטרת שאם היא תיגע בו – הוא יוציא לה את הגרון.

בבקשת המעצר כתבה המאשימה: "השתלשלות האירועים בנסיבות אירוע זה מעידה על חומרת העבירות, המסוכנות הרבה הנובעת ממעשיו האלימים ומחוסרי רסן של המשיב אשר הופסקו, בנס, על ידי השוטרים שהגיעו למקום ובכך נמנע אסון שיכול היה אף לגבות חיי אדם. המשיב מעיד על עצמו כאדם שאין מורא החוק עליו וזאת בשים לב למעשיו וכן לאיומים שהפנה לשוטרים."

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו

אולי יעניין אותך גם

 
 
 
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה