בעקבות תאונת הדרכים נגרמו לו נזקים שונים ובעיקר בזרועו הימנית עד שהוא נאלץ לעבור ניתוח בזרוע.  בתקופה הזאת נאלץ להעדר מעבודתו, היה מאושפז בבית חולים ולאחר מכן שיקם את זרועו.

כל זאת לא מנע מהמעסיק שלו לעבור על החוק ולהתנהג בחוסר הגינות כלפי העובד, בשעתו הקשה. במקום שהמעסיק יסייע לו הוא הערים עליו קשיים נוספים וכך למשל לא שילם לו ימי המחלה בהם נעדר. העובד, שבמשך שנים היה עובד נאמן ומסור, מצא את עצמו לפתע בלי משכורת וללא יכולת לפרנס את משפחתו.

באחד מימי המחלה המעסיק שלח לעובד מכתב זועם ובו דרש ממנו להתפטר בגלל מחלתו.

בשלב הזה פנה העובד להתייעצות עם עוה"ד רעות שדה. לאחר ששמעה את השתלשלות העניינים וקיבלה את ייצוגו של העובד, פנתה עוה"ד רעות שדה למעסיק בניסיון לרככו, אבל המעסיק התעקש וחזר על דרישתו שהעובד יתפטר מהעבודה.

עוה"ד רעות שדה ריכזה את עובדות המקרה, למדה אותן ואז כתבה כתבי טענות והגישה לבית הדין לעבודה. לאחר חצי שנה בלבד, זכה לקוח  משרדה של עוה"ד רעות שדה בפסק דין לטובתו וקיבל את המגיע לו: שכר גם כשהיה בימי מחלה,  פיצויי הלנת שכר, אי הודעה מוקדמת, פיצויי פיטורין, הפרשי פנסיה ותלושי שכר בסך הקרוב ל- 150,000ש"ח.

עוה"ד רעות שדה: "עובדים ומעסיקים שימו לב: עובד אינו עבד, לעובד יש זכויות בסיסיות ומעסיק אשר בוחר לעבור על החוק ולפגוע בזכויות הקנויות לעובד – משלם על כך."

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו