אחרי שנתיים מוצלחות ביותר, ליגת המאמנט חוזרת. רכז הענף מאיר לוי עובד שעות נוספות ברישום השחקניות שכבר חוצות את 100 הבנות ואנחנו רק בתחילת הדרך. הצמיחה הגדולה נוסעת בעיקר מהשילוב של הספורט הכיפי עם החבריות שנרקמות וכמובן התחרות עצמה. ביבנה מקווים להגדיל את כמות המשתתפות ואת כמות הקבוצות מכלל בתי הספר בעיר. יחד עם זאת, מגלה כעת לוי כי הוא שוקד בימים אלו על פתיחת מספר קבוצות גם לנערות בשלל גילאים ואף מספר על מנהלת בית ספר שמשתתפת בעצמה כשחקנית פעילה

-          במה העונה הקרובה שונה מקודמותיה?

" העונה הקרובה אני מאמין תהיה שונה בעיקר ברמת המשחק שעולה משנה לשנה. יש קבוצות שזו כבר השנה השלישית שלהן והן כבר ברמה טובה ומקצועית. בנוסף, אנחנו אמורים להעביר את האימונים לאולם חדש וממוזג. הבאנו מאמנים מקצועיים בתחום ואנחנו רוכשים ציוד אימון יקר".

 

-          כמה שחקניות יש בסך הכל?

" כמות השחקניות משתנה משנה לשנה. כיום אנחנו עומדים על סביבות 100 אימהות והיד עוד נטויה".

 

-          איך ההיענות עד כה?

" ההיענות היא גבוהה. בינתיים הצלחנו להרים עוד שתי קבוצות וזה לא עניין של מה בכך ואני מאמין שתהיינה עוד בהמשך".

 

-          יש גם משחקים מחוץ ליבנה?

" בהחלט. יש מפגשים בין בתי ספר מחוץ לעיר וזה נחמד מאוד. לפעמים הבנות יוצאות החוצה ולפעמים הן מארחות ביבנה. יותר מזה אני אגיד לך שהן אפילו שומרות על קשר וחלקן הפכו לחברות".

 

-          מה המטרות שלך לשנה הקרובה?

" המטרה העיקרית שלי היא להגדיל את הליגה בעוד קבוצות וכמובן להגדיל גם את הרמה המקצועית. הייתי רוצה שכמה שיותר אימהות תתחברנה לספורט הזה שנקרא מאמאנט".

 

-          יש לך משהו לחדש לנו לגבי הענף המתפתח ביבנה?

" בהחלט.  אני עובד השנה על הקמת קבוצות לנערות בכיתות ד עד ו ולכיתות ז-יא. ההרשמה החלה ולשמחתי יש היענות לחוג".

נראה כי הלגיטימציה שהענף הזה מקבל ביבנה דרך הבנות, גורם גם לקודקודים להבין כי אין מנוס מלשפר את התנאים ולהעניק לאימהות את התנאים הטובים ביותר. כן, הכוונה היא בין היתר גם למיזוג האוויר.

 

-          איך שיתוף הפעולה עם מנהלות בתי הספר בעיר?

" יש שיתוף נפלא שמתקדם משנה לשנה. כמו כן בבתי הספר שהקבוצות מתאמנות בהם כמו מעיין ובן גוריון, שיתוף הפעולה הוא פורה. אני חייב לציין גם את מנהלת בית הספר יחידני שהצטרפה גם כשחקנית פעילה וזה מרשים ביותר. כולי תקווה ששאר בתי הספר יבינו כי מדובר במשהו שאמור לייצג אותו כקבוצה רשמית. לא הכל זה בגרויות".

 

-          מה חסר לענף ולבנות כדי לקבל את התנאים האופטימליים?

" מה שחסר לנו כרגע זה אולמות ממוזגים וציוד מקצועי. בזכות שאול דוד וראש העיר אני מאמין שנרכוש השנה את הציוד הנדרש".

 

-          היכן ייערכו המשחקים?

" עדיין אין החלטה סופית. כולי תקווה שזה יקרה באולם החדש".

 

-          מה צריך לעשות כדי להירשם?

" קודם כל צריך להיות רצינית ולרצות את זה. לאחר מכן להתקשר למרכז הספורט או אליי ולקבל פרטים".

 

-          מה יותר חשוב במאמאנט, העניין החברתי או הספורטיבי?

" קודם כל צריך להיות בנאדם. גם בניצחונות וגם בהפסדים. במאמנט נרקמות חברויות ששוות הכל. זה מדהים לראות כל פעם מחדש כמה שזה מחבר בין אנשים. יש הרבה מאוד מפגשים חברתיים בין הבנות וזה תענוג להסתכל על זה. יחד עם זאת כמובן שהשאיפה היא להתמיד להצליח ולהביא את הגביע".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו