תושבת יבנה הגיעה למשרדה של עורכת הדין רעות שדה עם ילד מדהים בן 5 והסבירה כי רוב רובם של החובות הצטברו בזמן שבעלה לשעבר שהה בכלא בגין עבירות אלימות כלפיה.

בעניים אדומות מבכי וחוסר שינה הוסיפה: "התגרשתי ממנו כי לא יכולתי לשאת את הכאב וכי פחדתי ממנו פחד מוות. עכשיו, כשסוף-סוף נחלצתי ממנו, רודפים אותי הנושים שלו, איני יכולה עוד!!!"

מבירור רשימת החובות בגינם הלקוחה "נרדפת", התברר כי אכן כולם מתקופת נישואיה עם בעלה לשעבר, לו הייתה שותפה מלאה ועל-כן, צודקים הנושים אשר מתדפקים על דלתות ביתה ומבקשים כי זו תפרע את החובות.

הוצע ללקוחה להיכנס להליך של פשיטת רגל.

הלקוחה נרתעה לכתחילה מהליך מאין זה, אך בסבלנות וביסודיות נאסף ונלמד כלל החומר הקשור לחובותיה, הוצאותיה, נכסיה והכנסותיה ונבנה תיק אשר הוגש לכונס הנכסים הרשמי ולבית המשפט המחוזי עם בקשה להכריז עליה כפושטת רגל.

מעצם איסוף החומר התאפשר ללקוחה לראות לנגד עיניה את מצבה הכספי.

הוסבר לה, כי היא תצטרך לעבוד קשה ולהראות רצינות, לעמוד בתשלומים אשר יוטלו עליה ולהתייצב לחקירות כונס הנכסים או בית המשפט כאשר תזומן.

הבקשה הוגשה בימים האחרונים התקבלה החלטתו של כונס הנכסים הרשמי אשר קבע את גובה התשלום החודשי ואת החלטת בית המשפט המחוזי אשר עיכב את כל הליכי הגבייה אשר נפתחו כנגד הלקוחה בלשכות ההוצאה לפועל השונות.

הלקוחה כבר משלמת את התשלום החודשי וממתינה בדריכות לדיון הראשון אשר יתקיים בעוד מספר חודשים. אך בינתיים היא נושמת לרווחה, ישנה וענייה כבר לא אדומות מבכי ודאגה. כעת היא יכולה לגדל ולטפח את בנה ולהשקיע את מרצה בהגדלת הכנסותיה לצורך יציאה מעבדות לחירות.

עו"ד רעות שדה תלווה את הלקוחה עד שזו תצליח להיפרע מכלל חובותיה או עד שתקבל הפטר חובות ותוכל לפתוח דף חדש בחייה, דף נקי מחובות.

עו"ד רעות שדה וצוות משרדה מתמחים בין היתר בתחום ההוצל"פ כינוסי נכסים ופשיטות רגל.

עו"ד רעות שדה: "כפי שציינתי בעבר: לעיתים, אנשים נקלעים למצבים קשים עקב אירועים לא צפויים ואשר לא היה עליהם כל שליטה או אפשרות למנועם. החוק מתיר לאדם להיחלץ ממצבים אלו, אני מודה על הזכות להושיט יד בזמן הנכון לאדם הנכון בכדי לסייע לו לצאת מהחושך אל האור".

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו