למשרדה של עוה"ד רעות שדה הגיעה לקוחה, בחורה צעירה ונאה אשר לאחר שילדה שלושה ילדים ו-15 שנות זוגיות החליטו היא ובעלה להתגרש.

במסגרת הסכם הגירושין בין השניים הסכימו הצדדים כי הדירה המשותפת תיוותר בידי האישה וכי זכויות הבעל בדירה יועברו לאישה ללא זאת כחלק מאיזון המשאבים בן בני הזוג. משמורת הילדים נותרה בידי האישה ואילו לבעל הסדרי ראייה.

למרות שהליך הגירושין הגיע לסיומו כבר בשלהי שנת 2013 ועל אף הסכם הגירושין ביניהם, הבעל לא שילם אף לא שקל אחד למזונות הילדים ויתרה מזו אף חזר בו לפתע מהסכמתו להעביר לאישה את הזכויות בדירה.

האישה הגיעה למשרדה של עורכת הדין רעות שדה, תשושה ממאבקה המשפטי בבעלה לשעבר, אישה המתמודדת בגפה עם נטל פרנסת  3 ילדים קטינים, בעבודת כפיים מפרכת.

עורכת הדין רעות שדה הגישה תביעה דחופה לכבוד בית הדין הרבני באשדוד, בבקשה לפס"ד הצהרתי להעברת הזכויות בדירה על שם האישה.

הבעל המשיך להערים קשיים וטען כי בעת חתימתו על ההסכם התנה את העברת הזכויות בדירה בכך שהאישה לא תכניס גברים לביתה בשנה הראשונה לגירושין וכי, לא היה מיוצג בעת החתימה על ההסכם.

מלבד העובדה שהבעל שיקר במצח נחושה לכבוד בית הדין הרבני ומעולם לא עמד בתשלומי המזונות, בני הזוג לשעבר מעולם לא סיכמו תנאי חסר היגיון מעין זה, ובכל מקרה, הבעל לא הצליח להוכיח כי האישה אכן "עברה" על תנאי זה. נראה כי הבעל שם לו למטרה למרר את חיי גרושתו ולהותירה חסרת כל, תרתי משמע.

בית הדין החליט לנהל דיון בעניין, בזימון הצדדים. בעת הדיון הבהירה עו"ד רעות שדה לבית הדין את חשיבותו של הסכם הגירושין אשר נחתם ואושר זה מכבר על ידי בית הדין ובהתנהגותו, הבעל בעצם מבזה את בית הדין ואת פסיקתו.

בית הדין קיבל את טענות האישה והוציא מיד צו להעברת זכויות הבעל בדירה לאישה ובנוסף חייב את הבעל בכל ההוצאות הכרוכות בהעברת הזכויות בדירה.

ניסיונותיו של הבעל לרושש את גרושתו נכשלו והצדק יצא לאור.

עורכת הדין רעות שדה: "מדובר במקרה קלאסי של בעל לשעבר שלא מוכן לקחת אחריות על מעשיו ועל הסיבות הקשות אשר הובילו לפירוק ביתם המשותף של בני הזוג. הצלחנו להשיב לכלל טענות חסרות שחר אותן העלה הבעל במעמד הדיון ובכתבי טענותיו. למרבה השמחה גם כאן כבוד בית הדין הרבני באשדוד לקח אחריות והוציא תחת ידיו צו חד משמעי אשר מעביר את דירת המגורים המשותפת לידי האישה בלבד".

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו