עו"ד עדי כרמלימשטרת רחובות הגישה אתמול (ראשון) באמצעות שלוחת המעצרים שפלה, כתב אישום חמור הכולל תשעה סעיפים של סחר בסמים וביחד איתו בקשה להאריך את מעצרה של הצעירה, החשודה במכירת סמים לבני נוער ביבנה, עד תום ההליכים המשפטיים נגדה.

כתב האישום ובקשת המעצר הוגשו לבית-משפט השלום בראשון לציון. בבקשה להארכת המעצר עד תום ההליכים דן כבוד השופט עמית מיכליס אשר שמע קשב רב את דברי התביעה לפיה היא מתנגדת בנחרצות לשחרורה של הנאשמת ומבקשת להשאירה מאחורי סורג ובריח. בדיון שארך כמספר שעות, טען מנגד סנגורה של הנאשמת, עו"ד עדי כרמלי, כי על בית המשפט להבדיל את המקרה הנ"ל ממקרי סחר בסמים רגילים, ואף לנהוג במקרה כחריג לכלל שבו מי שמואשם בסחר בסמים נעצר במעצר עד תום ההליכים. באת כוח המדינה טענה כי מדובר בתיק חמור ומורכב ובמכירות רבות על פני תקופה ארוכה, דבר הממחיש ומעצים את המסוכנות הנשקפת מהנאשמת.

סנגורה של הנאשמת פירט בפני בית המשפט את הנסיבות המקלות בעניינה לרבות; גילה הצעיר וכן הצורך לפנות עם נאשם כה צעיר דווקא להליך שיקומי וטיפולי ולאו דווקא לענישה מחמירה.

בסופו של דבר, החליט בית המשפט לקבל ולהעדיף את טענות הסנגור.

 

מהחלטת בית המשפט:

"ער אני לכך שמדובר בהחלטה שניתן לכנותה גבולית ובהחלטה שהיא חריגה בשני מובנים. ראשית, ידוע הכלל שדינו של סוחר סמים להעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו ושחרורו של סוחר סמים הינו החריג. שנית, אנו נמצאים בהליך שניתן לכנותו חריג במובן זה שבחינת החלופה נעשית בשלב מוקדם של הליך המעצר עד תום ההליכים, טרם קבלת תסקיר של שירות המבחן."

תגובת עורך דין עדי כרמלי: "בית המשפט קיבל את טיעוני ההגנה והורה לשחרר את הלקוחה שלי ממעצר. אני סבור כי מעצר אינו מקדמה על חשבון העונש וכי יש מקרים שניתן וצריך ולהעדיף את האפיק השיקומי אל מול אינטרס הענישה. החשוב מכל, שהלקוחה שלי שוחררה לביתה".  

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו