עו"ד עדי כרמליעם הגשת כתב האישום, ניצב הצעיר יחד עם עורך דינו, עדי כרמלי בבית המשפט בראשון לציון, שם הגיעו להסדר טיעון עם התביעה לפיו יודה הצעיר ויורשע במיוחס לו וכי התביעה תעמוד על הרשעתו בדין וזאת לאור חומרת המעשה ומדיניות הענישה בעבירות אלה.

הנאשם באמצעות סניגורו ביקש לשלוח אותו לשירות המבחן לקבלת תסקיר ,יש לציין, כי על אף ששירות המבחן התרשם לטובה מהצעיר ואף המליץ על אי הרשעתו, בית המשפט אימץ את ההסדר והרשיע את הצעיר בתחילה.

בשלב הטיעונים לעונש, טען עו"ד עדי כרמלי ואף הציג בפני בית המשפט את השיקולים מדוע יש לבטל את הרשעת מרשו והסביר כי מדובר בבחור צעיר שכל חייו עוד לפניו, נעדר עבר פלילי, שירת שירות צבאי מלא, התרשמות של שירות המבחן, את היותו נקי מסמים ואת הפגיעה בעתידו המקצועי באם יורשע.

כבוד השופט היימן התלבט רבות והחליט לדחות את הדיון על מנת שהצעיר יביא מסמכים ונימוקים המעידים על נזק קונקרטי אשר עלול להיגרם לו כתוצאה מהרשעתו.

כשנה לאחר ההרשעה הציג הנאשם  מסמכים רבים המעידים על מידת הנזק שתגרום הרשעתו.

בית המשפט השתכנע וקבע כי: "בנסיבותיו המיוחדות של המקרה ושל הנאשם לרבות הנתונים שהוצגו מטעם ההגנה יש כדי להוות חריג לכלל ההרשעה" והסתפק בהטלת 140 שעות לתועלת הציבור.

עו"ד עדי כרמלי מסר בתגובה: "אני מברך על החלטת בית המשפט שנתן למרשי היום הזדמנות לפתוח בחיים חדשים ומנע ממנו פגיעה קשה בעתידו המקצועי והאישי, אני סבור שאינטרס השיקום והחזרת נאשם כאדם נורמטיבי למעגל החברה הוא ערך עליון".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו