צילום- חסדאי כהן

אחרי הניצחון הגדול מול באר שבע, רצו שחקני קבוצת הנוער של מכבי יבנה להוכיח כי לא מדובר באירוע חד פעמי מול יריבה חלשה אלא באמת שיפור משמעותי ביכולת. יבנה, שמראה אי יציבות מאז תחילת העונה, הגיעה למשחק נחושה מאוד בשאיפה לחזור הביתה עם נקודות. האורדונים, בעיקר במחצית השנייה, היו הרבה יותר טובים. הם שלטו במשחק, הגיע למספר הזדמנויות ונכנסו לתוך הרחבה אבל דווקא בגלל זה מגיע שאפו לשחקני יבנה. הם עמדו בלחץ, יצאו למתפרצות ולא נתנו לאדומים לכבוש אף שער. התוצאה המאופסת בהחלט מגיעה ליבנאים ולמרות שלפעמים זה לא בדיוק יפה לעין, לפעמים צריך במשחקי חוץ לחזור גם עם נקודה. עדיף אחת במשחק מאופס מאשר להפסיד ולצאת עם המחמאות. חובה גם להגיד כי המגרש בספארי ברמת גן היה נראה יותר כמו אורווה והתאים עצמו לסביבה בה הוא נמצא. לא מעט שלוליות של בוץ עיטרו את כר הדשא (אם אפשר לקרוא לו ככה) והפריעו להניע את הכדור.

ההגנה של יבנה בהחלט הציגה משחק מצוין עם מספר שחקנים שעוד עשויים לשמוע עליהם בשנים הבאות בקבוצה הבוגרת. עד כה הצגנו את הבלם בן פרידלנדר אבל גם למגן אדיר פיניש יש עונה טובה עד כה והשם שלו כבר נכנס לפנקסים של אנשי הבוגרת. אגב, קשר הקבוצה אור זוזוט שיחק השבוע במדי הבוגרת מול הפועל עפולה כשעלה מהספסל בדקה ה75. 

 היכולת הטובה מול ההתקפות הרבות של הרמת גנים מסמנת עתיד ורוד מאוד, לפחות בכל מה שקשור לחוליה האחורית שדווקא הייתה סוג של עקב אכילס עד כה. דווקא שחקני ההתקפה עם עומר יעקב, רז אמיר ודור בן שטרית, פחות הצליחו לבוא במשחק הזה לידי ביטוי. כעת, עם המומנטום של המשחקים האחרונים, חוזרת הקבוצה ליבנה ותשחק באצטדיון העירוני כשתארח את בני לוד מתחתית הטבלה. יש ליבנה הזדמנות בלתי חוזרת לצמצם פערים לעבר מרכז-צמרת הטבלה ולגלם את הפוטנציאל שבה גם בתוצאות על המגרש. 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו