אתמול, 23/12/15 הוגש כ"א כנגד תושב יבנה בן 43 בגין איומים ברצח כלפי גרושתו מזה 9 חודשים. מעובדות כתב האישום עלה כי הנאשם טלפן לגרושתו ואיים עליה באומרו כי ישחט אותה, יהרוג אותה ויתלה שלטים שכולם יראו מה יקרה לנשים כמותה, עוד נטען כי הגיע הנאשם לביתה של המתלוננת ע"מ לפגוע בה. במקביל כאמור, הוגשה באמצעות שלוחת תביעות ראשון לציון בקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים. התביעה טענה כי יש בידיה ראיות חזקות לרבות שיחה מוקלטת של הנאשם מאיים על גרושתו, עדות שוטר שהיה עד לאיומים וכי נשקפת מהנאשם סכנה ממשית כלפי המתלוננת. כל אלה ועוד, לטענת התביעה יש בהם כדי להצדיק את מעצרו של הנאשם מאחורי סורג ובריח.

במעמד הגשת כתב האישום ובקשת המעצר, הובא הנאשם בפני שופט ויוצג באמצעות ב"כ, עו"ד עד כרמלי ששטח את טענותיו בפני בית המשפט. עו"ד כרמלי האיר בפני בית המשפט את מחדלי המשטרה הרבים שנעשו בתיק החל בחקירתו של הנאשם שמסר גרסה לפיה, היה שיכור בזמן שאיים לכאורה על גרושתו. גרסה זו, לטענת כרמלי יכולה הייתה להיבדק בנקל ע"י המשטרה באמצעות בדיקת ינשוף פשוטה וזולה ו/או באמצעות חיפוש בביתו של הנאשם, שם היו יכולים למצוא את בקבוק האלכוהול ממנו שתה. בנוסף, העלה טיעונים בנוגע לשיהוי בהגשת התלונה, הפזיזות בה הוגש כ"א מבלי להעמיק ולחקור את הראיות שהיו בידיהם, בדיקת גרסתה של המתלוננת לעומק שהסתירה מהמשטרה את העובדה כי הנאשם הגיעה לביתה ביום האירוע על-מנת לבקש ממנה שתחזיר לילדיהם המשותפים את הניידים שקנה להם מכספו האישי ואשר הוחרמו על-ידה. בדיקה מעמיקה של כל הפרטים הללו והעובדה כי הנאשם נעדר כל עבר פלילי שמעולם לא הסתבך בפלילים היו יכולים למנוע את ימי מעצרו כבר בתחילת משפטו.

בהחלטת השופט נכתב, בניגוד לעמדת התביעה, כי "ניתן שלא קיימת מסוכנות ממשית למתלוננת". עוד נקבע בהחלטתו כי טענותיו של ב"כ הנאשם שעמד על מחדלי החקירה של המשטרה בדגש על המחדל החקירתי בדבר טענת הנאשם כי היה שיכור בזמן המעשים- טענה שלא נבדקה ואשר יש בה כדי למסמס את עובדות כ"א ולהפחית ממסוכנות הנאשם. בית המשפט שוכנע מהטיעונים, התרשם מהמפקחים שהוצעו לפקח על הנאשם בביתו ומיד הורה על שחרורו של הנאשם.

ב"כ של הנאשם, עו"ד עדי כרמלי מסר בתגובה: "אני שמח על החלטת בית המשפט לשחרר את הלקוח שלי לאחר ששוכנע מעבר לכל ספק שנעשו מחדלי חקירה רבים שנעשו בתיק וכי הלקוח שלי לא מסוכן כפי שכתבה התביעה בבקשה לעצור אותו עד לתום ההליכים. היום נעשה צדק ואני חושב שהועבר מסר חד משמעי הן לתביעה והן למשטרה לפיו, אל להם למהר להגיש כתבי אישום לפני שכל התמונה מתבהרת".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו