בדיון שהתנהל בפני כבוד השופט דוד שאול ריכטר בבית משפט השלום בירושלים טענה המשטרה כי החשדות נגד תושב יבנה התחזקו וכי קשה לה לקדם את החקירה הואיל והחשוד שומר על זכות השתיקה בעצת עורך דינו.

סנגורו של החשוד, עו"ד עדי כרמלי טען בדיון כי המשטרה מתנהגת ברשלנות וכי זכויות הלקוח שלו נפגעות עקב כך ודרש לשחררו לאלתר מהמעצר.

בחקירת נציג המשטרה ע"י סנגורו של החשוד, טען הסנגור כי המשטרה התרשלה בניהול החקירה ואף מנהלת את החקירה בצורה מגמתית תוך שהיא יורה את החץ לעבר הלקוח שלו ורק לאחר מכן מסמנת סביבו את המטרה.

במהלך הדיון טען נציג המשטרה כי החקירה לא מתקדמת ופעולות נדרשות לא בוצעו בגלל בעיות לוגיסטיות של הובלת עצורים ועומס על היחידה החוקרת .

בא כוחו של החשוד, עו"ד כרמלי טען כי המשטרה אינה יכולה לעשות דין לעצמה וככל שהיא לא מקיימת את החלטות בית המשפט בנוגע לפעולות חקירה על ביהמ"ש לנזוף במשטרה ולשחרר את הלקוח שלו הביתה.

בהחלטתו כתב כבוד השופט ריכטר : "שמעתי בקשב רב את טענות הסנגור ויש ממש בטענה כי החקירה אינה מתקדמת בקצב הראוי והיה מצופה שהמדינה תבצע פעולות חקירה בקצב מזורז יותר לנוכח ימי המעצר שניתנו לה בדיון הקודם , שיקולי לוגיסטיקה אינם יכולים לבוא בשיקולים שמונה בית המשפט ועל המשטרה לעבוד בסדרי עדיפויות ובהתאם להחלטות בית המשפט , לדברים אלה משמעות רבה ביחס לשורה התחתונה של החלטתי".

תגובת עו"ד עדי כרמלי: "ימ"ר ירושלים פעלה בתיק זה כמו משטרת עולם שלישי . גם לחשוד יש זכויות בסיסיות ועל המדינה בכלל והמשטרה בפרט, לכבד זכויות אלה והיא אינה יכולה לפעול כאילו היא מעל החוק. זכות השתיקה היא זכות לגיטימית השמורה לכל נחקר במשטרה. הלקוח שלי שוחרר ושמו לא ייכלל בכתב האישום, שכן הוא אינו קשור לפרשה כלל ועיקר".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו