לאחר שהחזיר את הילדים שנחטפו מארגנטינה, עוה"ד גיל שחף פועל כעת להחזיר ילדה שנחטפה מישראל לצרפת. המדובר בזוג מאזור יבנה התגרשו לפני כשנה וחצי. האב ישראלי, ואילו האם, עלתה ארצה לפני כעשור, והיא בעלת אזרחות ישראלית ואזרחות צרפתית. מאז גירושיהם, ובמשך כשנה וחצי הם התנהלו כזוג גרוש לכל דבר ועניין לרבות תשלומי מזונות והסדרי ראיה.

בחודש אוגוסט 2015, האם ניתקה כל קשר, וכל ניסיונותיו של האב למצוא אותה ואת בתו, העלו חרס. בעקבות תלונה במשטרה, ובחלוף שבוע ימים, התברר כי האם לקחה את הילדה הקטנה ונסעה עמה לצרפת. בתחילה הודיעה לאב כי בסיום החופש הם ישובו ארצה. לאחר מכן סיפרה לאב שהילדה לא מרגישה טוב ולא ניתן לטוס עמה, אולם עד מהרה, הבין האב כי האם לא מתכוונת לחזור ארצה עם הילדה.

מבירור שערך האב, עלה כי האם הותירה בארץ חובות, לרבות חובות למשכיר הדירה שלה, ובבנקים. בלית ברירה, שכר האב את שירותיו של עוה"ד גיל שחף, המתמחה בניהול הליכי גירושין, ואשר צבר ניסיון בניהול תיקי חטיפת ילדים. בתחילה, האב, בהדרכת עוה"ד שחף, ביקש לנסוע לצרפת, במטרה לפגוש את האם, ולנסות לשכנע אותה לחזור ארצה ביחד עם בתם המשותפת.

האם, בשיחות המעטות שניהלה עם האב, סירבה לתת לו כתובת מדויקת, והבהירה לאב כי הוא אינו רצוי וכי היא תערים קשיים במידה והוא יגיע לצרפת. לאחרונה פנה האב, באמצעות עוה"ד גיל שחף, לבית המשפט לענייני משפחה באזור הדרום ותבע שבית המשפט יקבע כי הילדה נחטפה מהארץ והוצאה שלא כדין. עם פסק דין זה, וככל שיהיה צורך בכך, ניתן יהיה לפנות לבית המשפט בצרפת לקבל צו המורה על החזרת הקטינה

עוה"ד גיל שחף: "הדעת לא נותנת שביום בהיר אחד, אתה מתעורר, והבת שלך כבר לא בארץ. הכאב הוא אדיר, מניסיון שצברנו בתיק שכאלה, מדובר בתהליך ארוך, שנמשך מספר רב של חודשים, יש צורך באורך רוח, משאבים נכבדים, אנחנו עושים שימוש באמנת האג, חוקרים פרטיים בצרפת, כמו גם נעזרים במחלקה לעניינים בין לאומיים ובפרקליטות המדינה, ולפיכך אני משוכנע שעוד נראה את הקטינה חזרה בארץ בזרועות אביה".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו