לבית המשפט לענייני משפחה בראשון לציון הוגשה לאחרונה תביעה של גבר כלפי גרושתו ולפיה תבע את משמורת ילדיהם המשותפים– וזאת שלוש שנים לאחר שהתגרשו ולאחר שניתנה המשמורת לאם. את התביעה נימק הגבר בטענות שונות ומשונות וביניהן שהאם אינה אמא טובה ואינה מטפלת בילדים בצורה ראויה . בכתב ההגנה שהגישה האישה, פירט עורך דינה – עדי כרמלי- את הסיבות האמיתיות להגשת התביעה ובהן : ניסיון של הגבר לנגח ולהציק לגרושתו מסיבות כלכליות של סכסוך כספי ביניהם. עוד נטען בכתב ההגנה כי מדובר באם למופת, אשר מטפלת בילדיה באופן מסור וכי אין לאפשר לגבר לנצל את בית המשפט בדרך של הגשת תביעות שקריות ואף יש למצות את הדין עם מי שמנסה להטעות את בית המשפט.

לאחר מספר דיונים בהם לא הצליח הגבר להוכיח אף לא אחת מטענותיו בכתב התביעה, נתן כב' השופט נחשון פישר את החלטתו בזו הלשון : " מצאתי להורות על מחיקת התביעה על הסף ואנמק החלטתי : לבית המשפט הוגשה תביעה להעברת משמורת של קטינים לידי התובע וזאת מנימוקים לא נימוקים אשר פורטו בכתב התביעה. שמעתי פעמיים את האב באמצעות באת כוחו ולא השתכנעתי . בנוסך לכך שכתב התביעה עצמו אינו מראה עילה לסעד התביעה אשר נתבע בו,  הרי סברתי שהתביעה הינה קנטרנית וטורדנית ואין בה דבר וחצי דבר. מכל האמור לעיל, מצאתי למחוק את התביעה על הסף ולחייב את התובע בשכר טרחת עורך דינה של הנתבעת בסך של 10,000 ₪ ".

https://old.yavnenet.co.il/dyncontent/tmp/246/_dyncontent__dyncontent_t_post__2015_7_29_645152155780367737536.jpg_510_1000_2.jpgעורך דין עדי כרמלי :

" אני מברך על החלטת כב' השופט נחשון פישר ועל המסר שהיא מעבירה, כי מערכת בתי המשפט וילדים - אינם יכולים לשמש כלי ניגוח במלחמה אותה מנהלים הוריהם ולכן טוב עשה בית המשפט שקבע מחיר כספי כבד למי שמגיש תביעות קנטרניות ולא אמיתיות " .

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו