כתב- ארז זנו

צילום- חסדאי כהן

 

 

כשאתם קוראים את הכתבה הזאת קבוצת הנוער של מכבי יבנה כבר סיימה את העונה שלה. אתמול (יום חמישי) ערכה הקבוצה את משחקה האחרון כשהתארחה אצל בני לוד למשחק שלא קובע דבר מלבד מיקום סופי, לא משהו ששווה הסבר או לחץ.

מקום שביעי או שמיני. זהו יהיה המיקום הסופי של מכבי יבנה הצעירה, לא משהו שיספרו עליו בעתיד לנכדים. אבל בשבת האחרונה בהחלט נעשה משהו יפה, נחמד ונקווה שמדובר בתחילתה של מסורת. מאמן קבוצת הנוער ניסים גיטר, ביחד עם שני מנהליו ביקשו לעשות טקס פרידה נחמד משבעת השחקנים שעברו את גיל הנוער וכבר לא ישחקו בעונה הבאה https://old.yavnenet.co.il/dyncontent/tmp/203/_dyncontent__dyncontent_t_post__2015_5_18_180052198617294576536.jpg_510_1000_2.jpgבקבוצת הנוער בעונה הבאה והם בעצם נקראים "חריגי גיל".

בהנהלת הקבוצה כמובן קיבלו בברכה את היוזמה של גיטר, אבי רייכנברג וחסדאי כהן וכך יצא כי על כר הדשא, רגע לפני תחילת המשחק, זכו לקבל תהל אלבז, משה אבוחצירא, סמואל חאוובל, אלי בן סימון, אלי גודו, עידן שטרית ואביב ברכה גביע הוקרה ממחלקת הנוער על שנים רבות של תרומה למועדון ולמחלקה.

עידן שטרית היחיד שלא היה נוכח עקב נופש באילת. ביציעים נרשמה התרגשות רבה שכללה כמובן גם את השחקנים עצמם ואת אנשי הקבוצה.

לא מעט פעמים אני מבקר את המערכת על כך שאינה יוזמת עוד ועוד מהלכים לקירוב הקהילה או להנצחת המועדון בשלל דרכים אבל הפעם בהחלט מגיעה מילה טובה על הטקס הצנוע, היפה והמרגש. מאמן הקבוצה התייחס למעמד ואמר "תשמע, אלו שחקנים שעוד מהשמיניות נמצאים במועדון הזה. מדובר בחתיכת זמן ודרך ובהחלט מגיע להם סוג של טקס שכזה שאומר תודה על הכל.

https://old.yavnenet.co.il/dyncontent/tmp/256/_dyncontent__dyncontent_t_post__2015_5_18_363057354322394576536.jpg_510_1000_2.jpgמיותר לציין שאני מאחל לכל אחד ואחד מן השחקנים הרבה מאוד הצלחה בכל דרך אשר יפנו ואני חייב לומר ברמה האישית שהתרגשתי מאוד".

בנוסף, היה נהדר לראות גם את ההתלהבות של הקהל לעניין ויעידו על כך מחיאות הכפיים הסוערות שכל אחד ואחד מן השחקנים קיבל בעת קריאת שמו. מדהים כמה שדברים קטנים יכולים להיות משמעותיים שגרמו אגב גם למאמן הבוגרים יוסי זוזוט להיות נוכח במשחק ולעוד אנשי כדורגל מקומיים. כנראה שבאמת יודעים להעריך טקסים נחמדים ומוקירים.

והיה גם משחק כדורגל. הנוער אמנם לא עלה ליגה או משהו כזה אבל נותן סוף עונה מצוין. יבנה השכילה לנצח 2-0 משערים של שני החלוצים סמואל חאוובל (בדקה ה29) ובר ברדה (32). חאוובל ממשיך את הפיניש המטורף שלו שכולל כבר 11 שערי ליגה וכבר קיבל הזדמנות בבוגרים ובר ברדה שחזר "מהקפאה" עשה סוג של מיני קאמבק.

חאוובל, שכאמור כבר לא יהיה בגיל נוער בעונה הבאה עשוי להצטרף לאימוניה של קבוצת הבוגרים בקיץ ואם ירשים, צפוי להישאר ולהיאבק על מקומו בהתקפת הקבוצה בליגה הלאומית.

הניצחון היה חשוב למאמן מכיוון שמספר שחקנים מנערים א' קיבלו הזדמנות לשחק והיו לא רעים בכלל, אלו אותם שחקנים שאמורים בעונה הבאה לאייש את סגל הקבוצה. ביום חמישי אם כך סיימה הקבוצה את העונה במשחק חוץ מול בני לוד ובשנה הבאה תכין את עצמה ללא מספר שחקני מפתח משמעותיים ויהיה מעניין לראות לאן יהיו פניה של הקבוצה.

 

 

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו