קבוצה מוזרה אליצור יבנה. מפסידה להוד השרון ומנצחת ברמת גן. מפסידה בבית ומנצחת בחוץ. מפסידה לקבוצה נטולת גובה ומנצחת שחקנים כמו עמית תמיר ודרגן בנדר. אז אולי פוטנציאל ה NBAהכי גדול שהיא בארץ אכן יגיע לליגה הטובה בעולם אבל הוא ממש לא ירצה לזכור לטובה את המפגש שלו מול אליצור יבנה וחייליה. בהתחלה היה נראה כי השידור הישיר יעליב מעט את השחקנים של אוהד יתום שעשו כל פדיחה אפשרית בדקות הראשונות אבל מהר מאוד התעשתו הבחורים וניצחו משחק שאף אחד לא באמת האמין שהם מסוגלים בכלל לדגדג. עקב אילוצים ופציעות, נאלץ המאמן לערוך שני שינויים בסגל בשבועיים האחרונים ועל פי המשחק האחרון נראה כי הוא קלע בינגו עם שניהם. הראשון הוא מארק טינדל. יתום הזהיר כי השחקן מגיע ללא כושר משחק וצריך לתת לו זמן להתאקלם. אז נראה כי השחקן אכן התאקלם ומתחיל לפרוע שטרות, בדיוק כפי המצופה ממנו. אמנם רק 9 נקודות אבל גם 14 ריב'!!! ו 5 אסיסטים. ללא ספק השחקן הכי ורסטילי שאליצור יבנה יכולה להציע. בנוסף אליו, גם שון לבנובסקי נראה טוב מאוד אחרי שהפעם קיבל קצת יותר דקות משחק, עקב הגודל המסיבי של היריבה. 14 נק' ו 6 ריב' באחוזים מצוינים של הסנטר הצעיר נתנו ליבנה הרבה מאוד כח מתחת לסלים, למרות השחקנים האיכותיים של היריבה. אבל מעל כולם היה הפעם נאור שרון. הגארד לוקח על עצמו הרבה מהמשחק ולפעמים משתגע איתו. בכלל, נראה כי ליתום יש לא מעט דילמות לגבי הבחור הזה. הוא נותן לו את כל הכלים ואת כל הביטחון לעשות מה שהוא רוצה ושרון הפעם החזיר לו בענק עם משחק מצוין. לא הרבה יכולים לעצור את שרון בליגה ולראיה, במשחק האחרון הוא סחט לא פחות מ 7 עבירות משחקני ר"ג. תענוג. התחלת המשחק הייתה קשה לצפייה עם לא מעט איבודים ואחוזי קליעה נמוכים. יבנה הצליחה להצר את צעדיה של רמת גן באולמה הביתי ועם הגנה קשוחה ניצחה את הרבע הראשון 16-10. ברבע השני גם הנקודות הגיעו ולמרות שהסגולים התחילו לקלוע בצורה יותר משוחררת, היו אלה יודופיה ושרון שקלעו מצוין. הפער הלך וגדל ובמחצית אף הגיע לדו ספרתי 44-32. הרבע השלישי היה קריטי במיוחד ואולי מעיד הרבה על האופי של הקבוצה. כצפוי, הצליחה רמת גן לחזור למשחק , יבנה עשתה את השטויות הקבועות שלה והפער קוזז עד כדי 2 בלבד 52-50 בתום הרבע. מי שחשב שהנה, הגיע המהפך ור"ג רצה עד הסוף, התבדה. יתום החדיר בשחקניו כי המשחק עדיין תלוי בהם ולמרות הקיזוז, המומנטום בצד היבנאי. יבנה פתחה בסערה את הרבע עם ריצה של 9-0 ועלתה שוב ליתרון דו ספרתי 61-50. השחקנים עשו הגנה ולא היססו להקריב עבירות אישיות, רק לא סלים קלים. מאותו הרגע, בכל פעם שר"ג ניסתה להתקרב היו אלה שרון  מאיור וחבריהם שהצליחו לקלוע ולהוציא את כל האוויר לאורן אהרוני וחבורתו. בסיום 77-66 אולי התוצאה המפתיעה של המחזור, בטח התוצאה המפתיעה של אליצור יבנה העונה עם הניצחון שהחדיר לצהובים כי העונה, הם מסוגלים להכל. לאחר המשחק דיבר יתום על המפתחות לניצחון וגם קצת על העתיד הקרוב "קבוצתיות, הגנה ללא פשרות, התלהבות ופרגון אחד לשני. זה בקצרה מה שהעניק לנו את הניצחון. אם אתה רוצה שאפרט קצת יותר אז אגיד לך שלטעמי משחקו של כריס יודופיה היה תצוגת הגנה ענקית של שחקן בליגה הלאומית. דבר כזה עוד לא ראיתי עד היום"

 - אחרי 5 ניצחונות חוץ, מגיעה מוליכת הליגה מגדל העמק בבית" נכון, צפוי להיות משחק סופר קשה אבל אנחנו באים עם הרבה מוטיבציה וביטחון ומאמינים שזה תלוי בנו"

 אז כפי שיתום אמר, מוליכת הליגה מגדל העמק מגיעה ליבנה והגיע הזמן גם לעשות קצת נחת לאוהדים. פעם אחר פעם מציגה אליצור משחק מלחמה, התלהבות ומובילה אבל "מצליחה" איכשהוא להפסיד דווקא בבית, מול הקהל הצעיר והתומך שלה. למרות היותה במקום הראשון, מגדל העמק מגיעה לשחק מול קבוצה צעירה, שאפתנית, נטולת אגו ונהנית מהמשחק. זאת ההזדמנות של אליצור לעשות את המעבר בין קבוצה נחמדה ותוססת לבין קבוצת צמרת שתתבסס בשמינייה הראשונה, במקום שיוביל אותה לפלייאוף העליון. ג הפעם צפוי ההיכל בשבזי להיות מלא עד אפס מקום. בהצלחה.

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו