ניסים גיטר יכול להיות מרוצה. בתום סיבוב אחד קבוצת הנוער של מכבי יבנה מדורגת שנייה בליגה, אחרי נס ציונה ובמרחק של שש נקודות ממנה. נכון שהתוצאות של המחזור שנעל את הסיבוב היו גרועות מבחינת הקבוצה, אבל כשמסתכלים על כל הסיבוב הראשון יש לגיטר את כל הסיבות להיות גאה בבחורים שלו. גיטר והכדור

מעבר לתוצאות הנפלאות ולעמדה בה הקבוצה נמצאת, לא פחות מחמישה שחקנים ערכו מאז תחילת העונה הופעת בכורה במדים הבוגרים של הקבוצה בליגה הלאומית. מעבר לכך, נראה כי גם ביבנה הבינו כי השקעה בנוער היא חיונית, ויו"ר המחלקה חיים אזולאי משתדל לעזור ככל הניתן ברמה התקציבית. את התוצאות רואים על הדשא.

עכשיו, רגע לפני פתיחת הסיבוב השני, מתפנה גיטר לדבר על השחקנים שלו, על המועדון, על התובענות באימונים והמשחקים, על הקשר עם מאמן הבוגרים יוסי זוזוט ועל ההמשכיות של השחקנים. 

גיטר, סכם את הסיבוב הראשון. מרוצה או מאוכזב?

"ברור שאני מרוצה. הסיבוב הראשון היה מעולה מבחינתנו. אנחנו רוב הזמן משחקים כדורגל חיובי, נהנים מהמעמד החדש של להיות בצמרת הגבוהה ובשינוי הכללי שחל בקבוצת הנוער".

זאת העונה הראשונה שלך בקבוצת הנוער. איזו קבוצה קיבלת?

"קיבלתי סגל טוב שהיה צריך לבצע בו מספר שינויים קוסמטיים, ובמקביל היה לי ברור שחייבים לצרף עוד שחקנים כדי לשפר את עצמנו כמה שיותר ולהעמיד קבוצה ראויה".

מה הפתיע אותך במהלך הסיבוב הזה?

"הפתיעה אותי הנכונות של השחקנים לשינוי, כאילו הם היוזמים של כל התהליך שהם עברו. הם נדרשו להיות הרבה יותר מקצוענים ולהתנהג ככאלה. קצב האימונים השתנה, צוות האימון השתנה בנוסף למאמן כושר צמוד, דבר שלא היה בעבר, מנהל קבוצה נוסף צורף למנהל הוותיק ובכך הם הבינו שהם נדרשים לבצע שינוי בהתנהלות ובגישה. זה דבר שהקל על כל התהליך".

יש לך מספר שחקנים שכבר שיחקו העונה בקבוצת הבוגרים. האם אתה רואה המשכיות לכך?

"המשכיות תהיה כל עוד הם יהיו מתאימים בכל המובנים ולא רק מקצועית לקבוצה הבוגרת וליוסי זוזוט. בעניין הזה ישנו מעקב תמידי אחריהם מבחינת יוסי ואנחנו שומרים על קשר שבועי".

מה היחסים שלך עם זוזוט ועד כמה זה משפיע על המעבר של שחקני הנוער לבוגרים?

"אני ויוסי גדלנו באותה סביבה ואנחנו מכירים מילדות. שיחקנו בשכונה יחד בצעירותנו ולימים גם במכבי יבנה. למעשה אנחנו מעין חברים גם מחוץ לתחום הכדורגל. אין ספק שלהיכרות שלנו יש השפעה ישירה על המעבר של מספר משחקני הנוער לקבוצה הבוגרת, אך תהיה בטוח שאם הם לא היו מתאימים או אם יוסי לא היה חושב שהם יכולים לתרום הם לא היו נמצאים שם. ישנה כאן עין מקצועית נטו עם חשיבה עתידית על המועדון".

בכל הכוח

לא ברור אם הקבוצה כיוונה לשם בתחילת העונה, אבל הקבוצה של ניסים גיטר נמצאת חזק במאבק על עלייה היסטורית לליגת העל. פער שש הנקודות בין יבנה לבין נס ציונה הוא בהחלט מחיק, בטח כשבסיבוב הראשון יבנה ניצחה את המוליכה בביתה פעמיים, בליגה ובגביע. חוגגים אחרי הניצחון בנס ציונה

אבל גיטר מאוד זהיר בדבריו. הוא לא רוצה להלחיץ את השחקנים ואת המערכת, אבל דבר אחד ברור. הוא לא מתכוון לשבת בשקט ולוותר על הישג כה ענק, שאם אכן יקרה, יכניס אותו לדפי ההיסטוריה של המועדון.

אתה רואה את הקבוצה מעפילה לליגת העל?

"אין ספק שנשמח לעלות ליגה וזה דבר שיכול לקרות, אבל לפני הקבוצה עוד הרבה משחקים ומוקדם לקבוע מה יהיה. אסור לשכוח שאנחנו נמצאים בעיצומו של תהליך שינוי בקבוצת הנוער, שהם מבצעים אותו בצורה די טובה. כרגע טוב לנו במצב הקיים. אם נהיה במעמד כזה גם בסוף העונה, נלך על זה עד הסוף בכל הכוח. אף פעם לא זכינו שתהיה לנו קבוצת נוער בליגה הראשונה וזה דבר שיכול להרים את כל מחלקת הנערים והילדים של מכבי יבנה. נתפלל שנצליח להגשים את החלום הזה".

במה שונה קבוצת הנוער הזאת משנתונים אחרים?

" למעט שנתון כזה או אחר תמיד יש למכבי יבנה מחלקה טובה וקבוצות טובות. השנה חיים אזולאי העמיד תקציב גם לקבוצת הנוער ואנחנו מודים לו על כך. יכולנו לצאת למחנה אימונים, העמידו לקבוצה מאמן כושר, ארוחות גיבוש ועוד מספר דברים שתרמו לשינוי. תוסיף לזה שהגיעו מספר שחקנים מחוץ ליבנה וכמובן הקשר עם יוסי, זה גורם לשחקנים להבין שמשתלם להם להשקיע".

איזה סיבוב שני מצפה לקבוצה?

"מצפה לנו סיבוב שני הרבה יותר קשה מהראשון, יהיה הרבה יותר לחץ בגלל המיקום בטבלה, אבל השחקנים מבינים ומוכנים לכך".

 

לאומית נוער (דרום), מחזור 13

 

1. סקציה נס ציונה           13         15-32    33

2. מכבי יבנה                13         15-26    27

3. גדנ"ע יהודה              13         18-29    22

4. מכבי הרצליה             12         17-27    21

5. מכבי בת ים              13         23-25    21

6. הפועל ירושלים           12         10-19    20

7. הפועל קריית אונו         13         16-19    20

8. הפועל קטמון             12         16-17    17

9. שמשון תל אביב          13         23-16    17

10. הפועל בני לוד          12         21-19    15

11. הפועל אשקלון          12         25-17    13

12. מכבי באר שבע         13         28-18    13

13. הכח עמידר ר"ג        12         16-11    12

14. צפרירים חולון           12         36-4      1

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו