בשנה שעברה פרסמנו כאן כתבה גדולה עם יובל אברג'יל מיבנה, (למעבר לכתבה לחצו על הקישור) http://www.yavnenet.co.il/article/44108 שזכה בתחרות המדרגות "נייקי עזריאלי". אברג'יל בן ה-45 עקף אז מתמודדים רבים, התגבר אפילו על התכווצות שרירים, ומעל הכל זכר את התחושה האדירה של רגע הסיום במנחת המסוקים בסוף הטיפוס המפרך.

השנה יובל לא יכול היה להשתתף בתחרות, אבל חשב על פיתרון יצירתי. למשל הבן שלו, ניצן, רק בן 12 וחצי. אמנם ניצן הצעיר מעולם לא השתתף בשום תחרות מסוג זה, אבל אבא יובל חשב שהילד מאוד ייהנה. אז חשב והניסוי אף הצליח מעבר למצופה. עם תוצאה מופלאה של 13:30 דקות נראה כי עבור אברג'יל הצעיר מדובר בתחרות ראשונה מיני רבות בעתיד. האבא יובל, שחשב לשלוח את הילד בשביל הכיף, הופתע מאוד מכושרו ויכולתו של הבן, שפשוט השאיר אבק למתחרים שלו.

עד כמה יובל היה מופתע? הוא בכלל שלח את ניצן לתחרות עממית ללא מדליות, רק בשביל הכיף של הילד. "לא חשבתי בכלל על ניצחון או מדליות ודברים כאלה. רציתי שהילד ייהנה כמו שאני נהניתי", סיפר השבוע האב הגאה. יובל "לא תיארתי לעצמי שהוא יהיה מוביל"

אתה דחפת אותו לתחרות אז ממה אתה מופתע?

"נכון שאני הצעתי לו להשתתף, אבל לא תיארתי לעצמי שהוא יהיה מוביל. נכון שהוא ילד מאוד ספורטיבי, הוא נמצא בחוגים ושם, בחוג הטניס, הוא גם התאמן, אבל לא יתר על מידה. תחשוב, מדובר ב-55 קומות, זה לא עניין של מה בכך. זה יוצא בערך דקה וארבעים שניות לכל עשר קומות. יש דחיפות, יש אנשים, יש משברים מנטאליים, אבל ניצן עבר הכל בגבורה וביכולת מצוינת, ואני גאה בו".

הרגשה עילאית

אז אחרי גאוותו של האבא, הגיע הזמן לשמוע מה אומר על כך הספורטאי עצמו, ניצן, שבעוד שלושה חודשים גם יחגוג בר מצווה. "היה כיף", הוא מסכם את החוויה, "היה לי קשה בהתחלה, ואפילו חשבתי שאני לא אסיים, אבל לא נתתי לשום דבר לנצח אותי. החלטתי שאני עושה את זה עד הסוף על הצד הטוב ביותר".

 מעבר להתמודדות, אתה מרוצה מהתוצאה שלך?

"אני חושב שכן. זאת תוצאה יותר טובה ממה שהיה לאבא בפעם הראשונה שהוא התחרה אז נראה לי שזאת תוצאה טובה". ניצן "נראה לי שזאת תוצאה טובה"

היו רגעים שכמעט נשברת?

"כן, היו לי כמה פעמים שהרגשתי קושי מאוד גדול. זה קרה בערך אחרי עשר קומות, אבל מהר מאוד התגברתי על זה והמשכתי. אבא עודד אותי לכל אורך הדרך וזה עשה לי הרגשה טובה".

ספר קצת על התחושה ברגעי הסיום.

"זאת תחושה עילאית. הרגע שאתה יוצא למנחת המסוקים הוא מדהים ושווה את הכל".

תהיה שם גם בשנה הבאה?

"כן, ואני אתכונן הרבה יותר טוב ואתחרה בצורה רשמית עם קבוצת הגיל שלי".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו