ביום שישי שעבר התקיימה אליפות ישראל בטאקוונדו בירושלים לווטראנים גילאי 30+ ונערות. את המועדון מיבנה ייצגו שלושה ספורטאים: לינוי שביט, תומר תורג'מן ושלומי סוויסה.

בקטגוריית הנערות זכתה לינוי שביט בת ה-13 באופן גורף. יש לציין כי השנה לינוי זכתה בכל התחרויות החשובות, כמו אליפות ישראל לנוער, אליפות שגריר קוריאה, אליפות השרון (בקטגוריית הבנים) ואליפות היחידה לספורט הישגי, מצטיינת תחרות. לינוי הצעירה מתאמנת כשנתיים ושייכת לסגל נבחרת ישראל ולפרויקט top teem אתנה.

בקטגוריית הווטראנים, שלומי סוויסה (האלוף אשתקד) זכה במשקל עד80 ק"גותומר תורג'מן זכה במשקל מעל שמונים ק"ג. כל אחד מהם ניצח שלושה קרבות בדרך למדליית הזהב. שלומי ותומר החלו את דרכם בענף הטאקוונדו לאחר ש"נמשכו" אליו בעקבות ילדיהם, שמתאמנים כבר מספר שנים וגם הם זוכים בתחרויות בארץ.

שלומי סוויסה סיפר: "התחלתי להתאמן בעקבות בן דודי, שהיום בן שמונה וחצי ונמצא אצל יוגב כבר מגיל ארבע. הספורט הזה מקנה לי כבוגר המון כושר, יכולות אתלטיות, סיפוק ותחרותיות. כמו כן הורדתי משקל רב מאז הצטרפותי לפעילות בטאקוונדו. יוגב הציב לנו יעדים, הוא ידע שנזכה בתחרות ואני שמח שהצלחתי להגן על התואר מהשנה שעברה".

תומר תורג'מן הוסיף: "התכוננתי כל השנה לתחרות. בשנה שעברה זכיתי במקום השלישי וידעתי שאצטרך לעבוד קשה, כי יש מולי יריב מאוד קשה. כבר בקרב הראשון הוגרלתי מול היריב הקשה ביותר ולשמחתי הצלחתי לנצח. אז ידעתי שהדרך לזהב סלולה".

יוגב המאמן אמר השבוע: "אני שמח שההשקעה שלהם נשאה פרי. ענף הטאקוונדו מאוד מתפתח בארץ ובאופן מואץ, ישנה תופעה גדלה של הורים שהולכים בעקבות ילדיהם. הטאקוונדו הינו אמנות הלחימה היחידה, למעט הג'ודו, שהינה ענף ספורט אולימפי. ביבנה ישנם כישרונות רבים בגילאי קדטים שנושאים את התואר אלוף ישראל, כדוגמת סתיו יוסף, בר לביא, ליאור בצלאל ודודי סוויסה.

"בשנה שעברה התקיימה אליפות ישראל לקדטים ביהוד, והייתי שמח להרים את הכפפה ולקיים השנה את התחרות ביבנה על מנת שהתושבים יזכו לראות חלק מהכישרונות המקומיים. כמו כן, אני רוצה להודות לרמי קליאוט, תושב יבנה, שאחראי על התחרויות בהתאחדות הטאקוונדו", הוסיף יוגב.

המועדון ביבנה משתייך לרשת "שרעבי אמנויות לחימה", המועדון הגדול והמוביל בתחום הטאקוונדו עם למעלה מ-30 סניפים ברחבי הארץ. הוא מנוהל על-ידי יחיעם שרעבי, המאמן הלאומי של ישראל, זוכה פרס מאמן השנה בוועד האולימפי. המועדון מקיים את אימוניו בפארק המים ביבנה בכל ימי השבוע, בהנהלתו של יוגב.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו